No ens vendreu la moto!

El Vallès Oriental es troba novament amenaçat per una planificació urbanística de la Generalitat de Catalunya amb el suport de diversos Ajuntaments basat en un model caduc i especulatiu, sense la participació en la presa de decisions per part de la ciutadania i que posa en perill la salut de les persones i el model territorial.

El Pla Director del Circuit és un megaprojecte d'unes dimensions molt elevades que vol potenciar el motor de combustió des del punt de vista de l'oci, el comerç i el turisme i que es preveu construir als municipis de Granollers, Montmeló i Parets. És una planificació supramunicipal que es planteja com a promoció del teixit econòmic local quan el món del motor i el de l'especulació urbanística són models demostradament caducs i no complementaris amb els discursos a favor de mitigar el canvi climàtic i de reduir la pol·lució atmosfèrica que pateix la zona.

Al Vallès Oriental ja tenim experiències passades en planificacions especuladores que caminen cap a cobrir de ciment i asfalt tot el territori com el Quart Cinturó i les amenaces sobre Gallecs i el Montseny. Per aquest motiu ens oposem a que hi hagi més canvis d'usos de sòls agrícoles i forestals a sòls comercials, industrials o per autovies. Abans d'ocupar més territori, hem d'aprofitar el que tenim. La millor defensa d'una Xarxa Natura 2000 com Can Cabanyes i el riu Congost o de l'espai agrícola de Palou és ampliar i preservar les zones agrícoles i forestals que tenim i no reduir-les.

A més, aquesta planificació promou un model d'oci que es pretén anar implantant a Catalunya –amb exemples clars com el BCNWorld– i un model territorial que no van en el sentit correcte pel que fa a la mobilitat i els objectius de mitigar el canvi climàtic i reduir la contaminació. La promoció d'un oci del motor no ajuda a les polítiques públiques de reducció de la mobilitat sinó que l'augmenta, sobretot la privada. D'altra banda, un model d'oci, comerç i turisme deslligat de la trama urbana fa augmentar la mobilitat privada, tal com s'esmenta al propi estudi de mobilitat del Pla Director.

La informació publicada, ja sigui a butlletins oficials o declaracions a la premsa, presenta encara moltes ombres sobre algunes de les principals peces que poden tenir més abast en aquest planejament. Fins a l'aparició d'aquesta plataforma s'ha fet passar aquest projecte molt de puntetes per la opinió pública i no s'ha permès en cap moment la participació del territori de manera directa en aquesta planificació. En canvi, tot el projecte s'ha acordat en la foscor de despatxos i sota els interessos de determinats lobbys del motor.

No hem pogut decidir si volíem o no un megacomplex d'oci i comerç al terme municipal de Granollers, que inclouria un parc temàtic amb hotels, polígons annexos de serveis i un gran centre comercial. No hem pogut decidir si volíem o no un circuit annex de velocitat per a tota mena de vehicles a tocar de la riba del riu Congost i Can Cabanyes. No hem pogut decidir si volíem o no un districte d'oficines a l'espai de Can Guitet, entre Montmeló i Parets. No hem pogut decidir si volíem o no dues noves autovies que trinxarien encara més la comarca i aplanarien el camí al Quart Cinturó.

Les solucions a la crisi no es poden abordar a qualsevol preu sota una falsa idea de «progrés» que hipoteca el nostre futur i el de les generacions que vindran, ni posant encara més en perill la salut de les persones, flora i fauna que conviuen al territori. Tampoc imposant un model econòmic caduc basat en el totxo, el petroli i el parcs temàtics; un model demostradament fallit que consumirà sense cap fonament real molts recursos públics i territorials per a uns hipotètics beneficis privats, i que abocarà a la desaparició del petit comerç, la precarització dels llocs de treball i la promoció d'«oci» exclusivament consumista i fora dels nuclis urbans.

Per tot això, la plataforma «No ens vendreu la moto» demanem a la Generalitat de Catalunya la retirada del PDU del Circuit i que es promogui una ordenació territorial des de la participació ciutadana que treballi per la justícia social i ambiental.

Per tot això, la plataforma ha començat la seva feina: informar, conscienciar, treballar i proposar alternatives per aconseguir aturar aquest projecte.



No ens vendreu la moto. Aturarem l'Espai Motor.

Granollers, març de 2016



Col·lectius i organitzacions

ADENC - Associació per la Defensa i l'Estudi de la Natura // Agrupació Excursionista de Granollers // Agrupament Escolta i Guia Sant Jaume // Alternativa d'Esquerres per Badia // Arran Baix Montseny // ARRAN CALDES // Arran Cardedeu // Arran Granollers // ARRAN Santa Perpètua de Mogoda // ASiA- Associació Salut i Agroecologia // Assemblea de Joves de Parets // Assemblea de Joves El Cairó // Assemblea de la Crida per Granollers-CUP // Assemblea Popular de Mollet // Can Tonal de Vallbona // Candidatura per Vilamajor // Casal Popular Santa Perpètua // Coordinadora per a la Salvaguarda del Montseny.cat // COP- Compromís per Ripollet // Crida per Sabadell // CUP // CUP Alt Congost // CUP Granollers // CUP Guíxols // CUP la Garriga // CUP Matadepera // CUP Mollet // CUP Palau-solità i Plegamans // CUP Parets del Vallès // CUP Poble Actiu (CUP-PA) a la Diputació de Barcelona // Decidim Ripollet // Ecologistes del Senia // Ecologistes en Acció // El Galzeran, Associació per a la Defensa del Patrimoni Històric i Natural de Montornès del Vallès // El Rave Negre // Embat Vallès Oriental // Endavant OSAN - Vallès Oriental // Entesa per Sabadell // esplai GEPA // Esplai Guai! de Palou // Esquerra Unida i Alternativa-EUiA Granollers // Grup municipal Imaginem Les Franqueses en Comú - Entesa // IAEDEN-Salvem l'Empordà // JERC Vilamajor // l'Arcada Koncerts // La Clau del Baix Montseny // La Magrana Vallesana // La Panotxa // Les Franqueses Imagina, Associació de participació i debat polític // Llançadora Associació d'Artistes // Lliga per a la Defensa del Patrimoni Natural (DEPANA) // PAS A PAS // Plataforma cívica per l'ús de la bicicleta i per la mobilitat sostenible - Mou-te en bici // Plataforma per la Qualitat de l'Aire // Plataforma Salvem la platja Llarga // Plataforma Stop Karting Llinars // Podem Granollers // RUMB Associació musical // SEPC Cardedeu

Persones adherides

Pep Medina Casquet (Granollers)Hilari Cuadriello Planas (Granollers)Alberto Segura Gómez (Granollers)Marc Plana Caballero (Granollers)
José Ligero Barquín (Granollers)Sergio del Valle Arrabal (Granollers)Núria Dueñas Cid (Tarragona)Oriol Guinart Berrueco (Granollers)
Roger Prims i Vila (La Garriga)Pep Mogas i Fabré (Granollers)Anna Cirera Ligero (Granollers)Eduard Navarro i Doménech (Granollers)
Laura Muñoz Ramos (Granollers)Agusti Corominas i Casals (La Roca del Vallès)Roger Vergés Cutrina (Granollers)Miguel Puertas Garcia (Granollers)
Núria Romero Mateos (Granollers)Oriol Baena Crespo (Parets del Vallès)Elisabet Llistuella Fernández (Les Franqueses del Vallès)Laia Galià (Granollers)
Jordi Pueyo Tapias (Palautordera)Imma Prat Costa (Ripollet)Pau Diaz Valero (Sant Antoni de Vilamajor)Sergi Galán Escorihuela (Granollers)
Dani Garcia Otín (Granollers)Carla Ymbern Jiménez (Mataró)Alba Puigdollers (Granollers)Marta Prunés de Riba (Granollers)
Roser Iborra Plans (Torelló (Osona))Berta Diumaró Saperas (Granollers)Sergi Parra i Ramírez (Granollers)Cèlia Junqueras (Granollers)
Sònia Iñigo Soley (Granollers)Anna Masdevall Roca (Granollers)Daniel Vilardell i Alerm (Mollet del Vallès)Hèctor Botey Colomer (Granollers)
Joan Gener Barbany (Granollers)Guillem Raich i López (Granollers)Josep Girbau i Busquet (Cardedeu)Tomas Borruey Romeu (Mollet del Valles)
Pedro Sampedro Viana (Granollers)María Nilda Villaverde Robledo (Granollers)Judit Perea Alba (Llinars del Vallès )Joan Gil Ballester (Sabadell)
Carme Torrabadella Vilaseca (Montmeló)David Anadón Medina (Lliçà d'Amunt.)Enrique Fuentes Alvarez (Cardedeu)Dani Corpas Cullet (Sant Celoni)
Emma Ribas Castany (Granollers)David Corral Gil (Granollers)Donat Putx (Granollers)Nuria Sanchez Herrero (Granollers)
Silvia Carrillo Gómez (Parets del Vallès)Jordi Galvan Cabot (Granollers)Jaume Masjuan (Granollers)Cristina Casas (Granollers)
Carla Gimeno Grauwinkel (Santa Eulàlia de Ronçana)Marta Melenchón (Granollerd)Rosa Campmany Font (Valldoreix (Barcelona9)Ferran Pericas Taulats (Les Franqueses del Vallès/marata )
Angelica Provisionato (Granollers)Manel Gener Ferrer (Granollers)Antxón Mendieta i Pradas (Lliçà d'Amunt)Pau Jerez Vila (Granollers)
Laia Cantons (Granollers)José Joaquín Cobano Gil (Lliçà d'Amunt)Eulàlia Duran i Brugada (Cardedeu)Maria Forns i Roca (Marata)
Júlia Martínez de Riba (Granollers)Marçal Itarte Aguiló (Granollers)Jordi Arnella (Arni) (Granollers)Enric Muntal i Garriga (Granollers)
Gerard Lloreda Funollet (Marata, Les Franqueses del Vallès)Merce Mora (La Garriga)Juan Muñoz Anglada (Granollers)Teresa Guixé Viedma (La Roca del Vallès)
Arnau Jofré (Granollers )Joan Molinas (Barcelona )Sergi Costa Redondo (Granollers)Laia Llistuella Fernàndez (Les Franqueses del Vallès)
Maria Cobeña i Guàrdia (Granollers)Matias Nahuel Olivera (Granollers)Estel Ibars (Granollers)Gema Roig Asiain (Granollers)
Javier Iglesias Verge (Sant Vicenç de Castellet)Adrià Meléndez i Catalán (Barcelona)Joan Carles Vendrell Garcia (Montmelo)Núria Camp Alabau (Lea Franqueses del Vallès)
Sara Martinez (Granollers)Bernat Maspons Pocurull (Granollers)Marga Garcia Nieto (Caldes de Montbui)Joan Muñoz Ruiz (Anetlla del Valles)
Manel Domènech González (Caldes de Montbui)Tania Contreras Rutllan (Granollers)Javier Benitez Aviles (Ripollet)Leticia Almanza Monferrer (Montcada i Reixac)
Marta Sitjes Gallart (Granollers)Oriol Foz Crespi (Granollers)Laura Pérez Vantoldrà (La Garriga)Virginia (Les Franqueses del Vallès)
Josep Maria Sanmartin Burgues (Llinars del Vallès)Orland Mena i Casals (Lliçà d'Amunt)Pol Gimeno Larrosa (Granollers)Enric Cots Soriano (Montmeló)
Alba Berruezo (Sant Celoni)Anna Felipe Plancho (Granollers)Adrián López Criado (Granollers)David Alegre Lorenz (Vilafranca del Penedès)
Juan Pedro Ibáñez Martinez (Lliçà d'Amunt)Maria Guirado Boix (Corró d'Avall)Sergi Palau Mellinas (Granollers)Laura Vallvé Vaquer (Parets del Vallès)
Jacint Enrich Moya (La Garriga)Lou Jiménez Rectoret (Argentona )Mireia Pou Ametller (Granollers)Eduardo Martínez Albaladejo (Barberà del Vallès)
Elisabet Soler Caralt (Mollet del Vallès)Raquel Puig (Caldes de Montbui)Òscar Turull Basart (Granollers)Raquel Sandoval Castro (Granollers)
Oriol Ruiz Domínguez (Granollers)Mònica Masdevall Roca (Granollers)Ivana Garin Piquer (Granollers)Aleix Buch Pellicer (Granollers)
Pili Plancho Valdevell (La Roca del Valles)Jorge Vergara Cruz (Granollers)Coral Farrés i Jubany (Cardedeu)Ada Forns Roca (Cardedeu)
Alícia Chavero (Barcelona )Yago Calbet (Cardedeu)Montserrat Prunés de Riba (Granollers)José V. Clemente Ferrández (Cardedeu)
Violant Saurí i Gutièrrez (Granollers)Sofia Lopez Gomez (Montornes del Valles)David Gener Camins (Barcelona)Marta Valls Planas (Cardedeu)
Luis Montoro Peñas (Sant Celoni)Alba Tintó Rodríguez (Granollers)Àngels Cutrina Bruguera (Granollers)Jonatan del Amo Banyuls (Caldes de Montbui)
Genis Valera Pinto (Granollers)Elisabet Sanchez Ros (Granollers)Irene Nadal Homs (Granollers)Nuria Vila (Granollers)
Celia Arias Echeverria (Santa Maria de Palautordera)Carles Martinez Abellan (Santa Maria de Palautordera)Maria José Morillas (Sant Antoni de Vilamajor)Josep Barjau Capdevila (Barcelona)
Mireia Pérez (Granollers)Anna Fabregas Bachs (Granollers)Loly Martos Caracuel (Granollers)Arnau Costa (Granollers)
Carlos Sáenz Alcántara (Granollers)Oleguer Garriga Solsona (Les Franqueses del Vallès)Blai Taberner Curado (Cardedeu)Àngels Ondiviela Cariteu (Cardedeu)
Maider Quilez Mendez (Pareta del Vallès)Marc Pardina Herrero (Parets del Vallès)Joanna Ruiz (Barcelona)Xavier Riera Estrada (Granollers)
Eva Hidalgo Aguilera (Manresa)Laia Saperas Llobet (Granollers)Ariadna Jordà Puig (Parets del Vallès)Laura Gonzalez (Granollers)
Joan Subiro Folguera (Parets del Vallès)Maria Oliver Reche (Granollers)Diana González (Parets del Vallès)Clàudia Maluenda Soler (Parets del Vallès)
Meritxell Puig Esmandia (Vilanova del Vallès)Aina Masclans Serrat (Santa Eulàlia de Ronçana)Sònia Ferrer (Montmeló)Anna Clusells Flaquer (Granollers)
Cristina López Herrador (Parets del Vallès)Toni Altaió i Morral (Sentmenat)Francesc Guixe Viedma (La Roca del Valles)Míriam González Domínguez (Granollers)
Roque Martínez Sánchez (Badalona)Maria Vidal Agulló (Cardedeu)Sergi Serrano Conchillo (Barcelona)Montse Matas Oliveras (Argentona)
Elisabet Tintó Font (Granollers )Alicia Fernández Gómez (Asturias)Alba Azagra Rodríguez (Parets del Vallès)Àlex Saborit Encomienda (Granollers)
Natalia Sanchis Vives (Granollers)Fidela Frutos Schwöbel (Llinars del Vallès)Raquel Castro Martos (Granollers)Elisabet Pericas Taulats (Les Franqueses del Vallès)
Monica Chavez Santiago (Montmelo)Guillermo García-Die Polo (Cardedeu)Carles Lumeras i Medrano (Barcelona)Victor Rodilla Bolaño (Granollers)
Núria Oliva (Cardedeu)Manel Vázquez de la Fuente (Parets del Vallès)Marina Cots Fontanet (Montmeló)Neus Miró Salla (Santa Perpètua de Mogoda)
Guillem Municio Samon (Parets del Vallès)Gregori Saavedra Martinez (Vila de Gràcia)Anna Asbert Viaplana (Granollers)Mercè Solsona Requena (Granollers)
David Garcia Falcó (Montmeló)Montserrat Ventura Lloreda (Sant Pere de Vilamajor )Sofia Alonso (Granollers)Rafa Martinez Correcher (Granollers)
Mònica Paredes Salgado (Montmeló )Eloi Pareja Seca (Sabadell)Ariadna Bruguera Salamó (Sant Pere de Vilamajor)Marc Fando Morell (Montcada i Reixac)
Francisco Jiménez Pastor (Cardedeu)Daniel Mayals Ibáñez (Canovelles)Oriol Serra Bosch (Granollers)Sandra Peiró Femenia (Caldes de Montbui)
Maria Martinez Ramirez (Granollers)Luis Martinez (Granollers)Pere Vila Font (Parets del Vallès)Zoraida Diaz Morillas (Riells )
Josep Sanchez Mejias (Granollers)Joana Garran (Granollers)Daniel Ganaldà Rodríguez (Sabadell)Pep Nogueras i Cervera (Granollers)
Beatriz de Riba Soler (Granollers)Juume Font i Cuquet (Granollers)Agnès Soldevila Noguera (Granollers)Filipa da Silva Vieira (Granollers)
Maria Inmaculada Font Micola (Campins)Mercè Sayol Prat (Palautordera)Guillem Gonzàlvez i Vilaldac (Besalú)Ignasi M. Vallmitja (Parets)
Mercè C. L. (Les Franqueses del Valès)Nàdia Essanhaji Boix (Granollers)Lluis Morales Peix (Palautordera)Maria Àngels Brugada Bonet (Cardedeu)
Pere Duran Bellido (Cardedeu)Pere Quilez Colet (Parets del Vallès)Mayi Mendez Palma (Parets del Vallès)Eulàlia Duran (Barcelona)
Laia Ninou Solanas (Montmeló)Maura Aragay Sastre (Cardedeu)Esteve Espada Forns (Cardedeu)Andreu Corominas Murtra (Centelles)
Ferran Romero Blanch (Granollers)Irene Jiménez Fortunato (Granollers)Salvador Pila i Pila (Montornès del Vallès)Laura Ulldemolins i Jornet (Granollers)
Reyes Baches Delpueyo (Granollers)Pau Rigola (Barcelona)Albert Ametlla Gutierrez (Cardedeu)Francesc Piñero Fernández (Granollers)
Marta Fanés Marginet (Montmeló)Andrea Cobo (Montmeló)Teresa Avila Exposito (Montmelo )Eduard Zanuy Munné (Barcelona)
Juan Jose Romero Villalba (Granollers)Escolastico Cobo Gonzalez (Montmelo)Nuria Gascon Piella (Granollers)Xavi Vela Garriga (Granollers)
Ana Montero Rueda (Barcelona)Jordi León Alcala (Terrassa)Maria Neus Pinto Trias (Mollet del Vallès )Carles Sáez Aguayo (Canovelles)
Jordi Gómez Alcalà (Granollers)Enric Pelegrín Martínez (Barcelona)Conxita Jordà Marti (Montcada i Reixac )Jose Luís Suarez Gonzalez (Sant Quirze del Valles)
Ana González Selles (Sant Feliú de Codines)David Gonzalez Sellez (Barcelona)Jordi Torra Ferrer (Castellcir)Jacob Bonet Neira (La Roca del Vallès)
Marta Jover (Granollers)Josep Fortuny Terricabres (La Roca del Valles)Aaron Marquez Gonzalez (Montmelo)Fernando Fornieles Martínez (Cardedeu)
Iris Martinez (Montmeló)Glòria Bosch Aniento (Granollers)Tamara Morales Aguza (Polinyà)Rafael Fontfreda Ferrés (Sant Cugat del Vallès)
Anna Salguero Alvarez (Granollers)Aleix Vidal i Gaya (Granollers)Esteve Llanes (Parets del Vallès)Albert Ferran García (Sabadell)
Eduard Molins Parra (Granollers)Carles Gil Gutiérrez (Parets del Vallès )Mireia Pla Castellana (Manresa)Jordi Mañosa Co (Terrassa)
Ivan Muñoz Muñoz (Manresa)Mireia Salvat Baella (Granollers (Vallès Oriental))Elisenda Brugada Bonet (Barcelona)Enric Miró Cuberes (Parets )
Sergi Fernandez Duran (Granollers)Maria Guàrdia i Estrada (Granollers)Ferran Contreras Argüelles (Granollers )Yolanda Bataller Breu (Granollers)
Alba Calls Clavera (La Garriga)Mar Vilaplana (Cardedeu)Martí Lloret Riera (Palou, Granollers)Meritxell Torrents Pujadas (Vilanova del Vallés)
Pep Tarradas Dulcet (La Garriga )Laia Izquierdo (Granollers )Jordi Vidal (La Garriga)Judit Marigó Cortés (La Roca del Vallès)
Mònica Murtró Yuste (Granollers)Rosa Berrueco Sánchez (Granollers)Jordi López Garcia (Llinars del Vallès)Xavier Calls Gassó (La Garriga)
Laura Flores Rubio (Les Franqueses)Josep Lluís Perez (Mollet)Pol Macià Pi ( Vallgorguina)Oleguer Plana Ripoll (Granollers)
Raúl Ruiz Castillo (Terrassa)Bàrbara Puig (Granollers)José Miguel Espinosa Blanco (La Batlloria)Omayra Rodríguez (Caldes de Montbui)
Carme Melcion (La Garriga)Bernat Pi (Granollers)Martí Cuquet Palau (Innsbruck)Adso Condal Llorens (La Garriga)
Enric Tudó Rialp (Barcelona)Joan Carles Díez i Vilardebò (08160 Montmeló)Laia Cunill (Canovelles)Ana Maria Mirabete (Momtmelo9)
Francesc Navarro i Bonamusa (Argentona)Neus Grau Carbonell (Granollers)Miquel Pujol Garcia (La Garriga)Xavier Castillo (Barcelona)
Mireia Boya Busquet (Les)Marta Serrés i Bernis (Valldoreix)Anmtoni Bozzo Bulbena (Sant Cugat del Vallès)Jordi Fariñas Claret (Barcelona)
Marta Llorens (Barcelona)Sergi López (Igualada)Joan Rius Bou (Edparreguera)Carles Buyreu i Solé (Granollers)
Elia Montagud Blas (Les Franqueses del Vallès)Àlex López García (Granollers)Josep Jansà Salvi (Lleida)Anna Mateu Abella (Barcelona)
Caterina Riera Panadès (Folgueroles)Juan Manuel Aguado Ramón (Barcelona)Emilia Miranda Funes (Castelldefels)Teresa de Fortuny i Puig-Cisa (Barcelona)
Jordi Salvat i Alabart (Barcelona)Ero Lugilde Iglesias (Sant Celoni)Carme Alemany i Gómez (Barcelona)Ariadna Cotén (Barcelona)
Neus Roca Cortés (Barcelona)Jesus Delgado Garcia (Barcelona)Rosa Clotet Casacuberta (Granollers)Lola Reche Domene (Granollers)
Xavier Bohigas (Barcelona)Carla Alcañiz Loureiro (Les Franqueses del Vallès)Meritxell Roura Gutiérrez (Palou (Granollers))Lluís Guix Moreno (Granollers.)
David Companyon i Costa (Barcelona)Ramon Montesinos Busquets (Barcelona)Mariona Pascual Alfaras (Sant Celoni)Elena Barril Graells (Santa Maria de Palautordera)
Dèlia Nadal Homs (Granollers)Judit Pou (Granollers)Clara Dachs Bernad (La Garriga)Sílvia Tintó Font (Granollers)
Antoni Molist Pallàs (Barcelona)David Miquel i Yugueros (El Prat de Llobregat)Cristina Martínez Obiols (La Floresta)Berta-Zoé Galinsoga Duran (Mira-Sol Sant Cugat del Vallès)
Gemma Benet (Sant Cugat del Vallès)Fàtima Olmedo Ruiz (Terrassa)Francesc Xavier Herrero i Santillana (Santa Perpètua de Mogoda)Oriol Parés Queralt (La Garriga)
Joan Gorina Olivella (Parets del Vallès)Alexis Demko (La Floresta)Xose Diaz Fouces (Barcelona)Montse Capdevila Lorenzo (Granollers)
Núria Pou Rosich (Granollers)Maria Bosch Costa (Granollers)Aina Sala (Granollers)Núria Sala i Ventura (Granollers)
Quim Ginestet (Granollers)Úrsula Vilamajó Ferrer (Figaró)Guillem Ulldemolins i Jornet (Granollers)Maria Jn (Granollers)
Queralt Girbau (Granollers)Francesc Sala i Pascual (Granollers)Andrea Pla (Cànoves i Samalús)Mireia Padrosa Gaset (Granollers)
Júlia Martinez Calvo (La Floresta (Sant Cugat))Alberto García Vicente (Granollers)Berta Castaño Tordera (Figaró)Jennifer Garcia Riaguas (Les Franqueses del Vallès)
Mireia Martínez (Barcelona)Montse Cortada Bordas (Aiguafreda )Eulàlia Vilalta Bufí (La Garriga)Israel Calvache Masuet (Aiguafreda)
Anna Vilalta Arango (Les Franqueses del Vallès)Teresa Ramos (Samalús)Enric Roca i Torndelacreu (La Garriga)Lucchetti Barba (Cardedeu)
Roser Amer Elias (Barcelona)Sílvia Costa Fernández (La Garriga)Eva Mateos Milla (La Garriga )Néstor Pérez Vico (Granollers )
Damian Edery Seras (La Garriga)Jordi Rosàs Rodoreda (Marata)Gerard Garcia Munné (Montmeló)Pol Aumedes Morell (Granollers)
Jordi Enèriz i Paredes (El Figueró)Francesc Xavier Duran Sanmartí (Sant Just Desvern)Susana Sánchez Vico (Granollers)Alba Cendrós Guinart (Canovelles)
Ferran Gallardo Ventura (Vilanova del Vallès)Pau Samon Garcia (Vilaniva del Valles)Mireia Saperas Llobet (Granollers)Andrea Martín Almendros (Granollers)
Santiago de Riba Aranyó (Granollers)Marta Soler Martínez (Granollers)Josep Carrizo Encinas (Les Franqueses del Vallès)Marina Agramunt (Barcelona (Natural de Granollers))
Luis Herrero Gomez (Granollers)Francesc Boix Illa (Granollers)Marcos Garcia Rodriguez (Canovelles)Carlos Naval Altabas (Granollers)
Núria Vila Ribas (Terrassa)Georgina Pujós Bayés (Clariana de Cardener)Toni Tello Miret (Llorenç del Penedès)Núria Cirera Ventosa (Granollers)
Antoni Masclans Ramoneda (Caldes de Montbui)Eugènia Guasch López (Llorenç del Penedès )Oriol Garcia Molsosa (La Garriga)Clàudia Padilla Puig (Granollers)
Aurora Capdevila (Granollers)Míriam Arrizabalaga (Granollers)Kevin Garcia Fernandez (Granollers)Cristina Morte Mérida (Granollers)
Pau Ruiz Albaladejo (Granollers)Carlos Arbués Cazo (Calde Dfe Montbui)Javier Reja Barroso (Caldes de Montbui)Carles Costa i Redondo (Sant Fost)
Eudald Griera (Sabadell)Mireya Rodriguez (Montornes del Valles)Xavier Martínez Capdevila (Parets del Vallès)Maria López U (Canovelles)
Ariadna Puig Balcells (Sant Esteve de Palautordera)Clàudia Nogués Pérez (Granollers)Eva Vallcorba Tomé (Granollers)Francesc Armengol i Mayà (Granollers)
Albert Marcos (Granollers)Marc Boluda (Granollers)Agustí Camps Sañé (Granollers)Xavier Guijarro Rubinat (Granollers)
Josep Grau Carbonell (Granollers (Palou))Oriol Lairisa Cabús (Lliçà d'Amunt)Bernat Levit Oliver (Granollers)Lorena Molina Vargas (Granollers)
Sara Sánchez Tarifa (Granollers)Aurora Arjona Arnalte (Badalona)Sergio González Godoy (Montornes del Valles)Albert Cabrera Font (Granollers)
Anna Surroca Gibert (Granollers)Marina Rodríguez Sans (Parets del Vallès)Núria Navarro (Granollers)Clara Laguna Marin (Granollers)
Sara Villalta Moreno (L'Ametlla del Valles)Marta Parera Bonany (Puigcerdà)Clara Giberga (Barcelona)Isidre Soler Clarena (Sabadell)
Pedro Rubio (Granollers)Xavier Pacheco Carmona (Sabadell)Neus Oliveras Tramunt (Granollers)Laura Danés Griera (Granollers)
Mario Castellà (La Garriga)Marc Colomer Lopez (Granollers)F.Javier Álvarez Conchudo (Montornès del Vallès)Jaume Campeny Masat (Vilanova del Vallés)
Francesc Tejedor (La Roca del Vallès)Carles Romero Tura (Granollers)Marc Ambròs Codinach (Granollers)Gerard Garcia Dausà (Granollers)
Xavi Polo Villodres (Sabadell)Michelle Zambrano Requena (Les Franqueses del Vallés)Maria Casas Garcia (Granollers)Mariona Leiva Forns (La Roca del Vallès)
Marina Andreu Perez (Granollers)Nora Canal Barbancho (Granollers)Samanta Alonso Pages (Granollers)Maria Sararols Juliana (Granollers)
Mariona Tura (Granollers)Marta Fontseca Llorens (Centelles)Guillem Sala Molas (Granollers)Meritxell Rodriguez Torrejon (Caldes de Montbui)
Ana Martinez Diaz (Granollers)Raquel Piñeiro Martínez (Barcelona)Marina Picó Mascaró (Ciutadella de Menorca)Núria Torrens Garriga (Barcelona)
Glòria Nieva Esteve (Barcelona)Enric Casanova Batlle (Figueres)Cristian Izquierdo (Palau Solità i Plegamans)Toni Murcia Navarro (Sabadell)
Lluís Bertrans Bufí (Les Franqueses del Vallès)Quico Gil Aixendri (Granollers)Clara Saperas i Llobet (Granollers)Anna Avellaneda (Sabadell)
Meritxell Canals (Rubí)Guillermo Almansa Rodríguez (Sta Perpètua de Mogoda)Clara Pozuelo Gomez (Barcelona)Bienve Navarro Sanchez (Sta.Perpètua)
Núria Mingall (Castellet)Marc Serrà Arderius (Castellar del Vallès)Lluís Perarnau Reyes (Sabadell)Pol Blanco Camps (La Roca del Vallès)
Sara Moya i Martín (Terrassa)Víctor Jiménez Fernández (Palau-Solità i Plegamans)Olga Herrero Torras (Sabadell)Ariadna Eeltink Moles (Sabadell)
Miriam Ucendo Salido (Sabadell)Manel Xicota Clement (Mollet del Vallès)Xavier Monge Andreu (Sabadell)Clara Martínez García (Viladecavalls)
Alicia Sánchez Castro (Sta Perpètua de Mogoda)Daniel Poma Sanchez (Granollers)Ester Diaz Cortes (Barberà del Vallès)Aïda Vinyals i Garrido (Sentmenat)
Marta Camps Carrasco (La Roca del Vallès)Rafa Lopez Villa (Sabadell)Eduard Porlán Cervelló (Sabadell)Antonio Amén Fernández (Terrassa)
Virginia Domínguez Alvarez (Sabadell)Marina Molina (Terrassa)Raquel Fernández Rubio (Terrassa)Feliu Madaula Canadell (Sabadell)
Roser Riera (Santa Perpètua de Mogoda)Bru Vilanova Ferrer (Terrassa)Ferran Izquierdo Brichs (Sabadell)Nil Altayó Isern (Santa Perpètua de Mogoda)
Mireia Folguera i Elduque (Sabadell)Carles Pérez Sáez (Sabadell)Salvador Alemany Ayats (Santa Perpètua de Mogoda)Marta Bagan (Sabadell)
José Luis González Jiménez (Badia del Vallès)Mariàngels Peralta Giménez (Sabadell)Lara Morcillo Sanchez (Santa Perpetua de Mogoda)Marta Ferrando Gustà (Sta Perpètua de Mogoda)
Salvador Villacrosa Pla (Ripollet )Toni del Valle (Santa Perpètua de Mogoda)Montserrat Torruella Ventura (Sabadell)Lluís Casanovas i Riera (Sabadell)
David Iglesias Xifra (Terrassa)Laura Gracia Jodar (Terrassa)Daniel Cama Vidal (Palau-Solità i Plegamans)Gerard Gracia Brinquis (Sant Quirze Safaja)
Marisol Garcia Acosta (Granollers)Elisabeth del Rio Rodriguez (Canovelles)Bea Faura Solà (Granollers)Ester Garcia Cortés (Granollers)
Àngel Cebollada Frontera (Sabadell)Judith del Valle Altayó (Santa Perpetua de Mogoda)Hortensia Gonzalvo Gonzalvo (Ripollet 08291)Francesc Ventura i Riera (Granollers)
Assumpta Dalmases (Canovelles)Marina Estopiñan Muntal (Granollers)Maria Dolores Rascón (Caldes de Montbui )Rubén Infante (Palau-Solità i Plegamans)
Bernat Barbany Arimany (Granollers)Mireia Puig Esmandia (Vilanova del Valles)Laia Rosàs Redondo (Granollers)Mar Carrascal (Sant Feliu de Codines)
Laura Garcia Villasclaras (Santa Perpètua de Mogoda)Pere Pujol Cuyàs (Canovelles)Gloria Egea (Sabadell)Nati Albaladejo (Granollers)
Cristóbal Santos Medina (Ripollet)David Serrano Aguilar (Rubí )Mar Casal Plana (Granollers)Núria Bigas Monplet (Granollers)
Susanna Velasco Prats (Cardedeu)Emili Cortavitarte Carral (Montmeló)Pol Estopiñan Muntal (Granollers)Jordi Méndez Cordobés (Palau-Solità i Plegamans)
Ramon Marpons Colomer (Cardedeu)Eugeni Sànchez Castelló (Sabadell-08201)Jordi Blanco Zaragoza (La Roca del Vallès )Andreu Salvat Saladrigas (El Figueró)
Tona Sallent (Sabadell)Mar Macias (La Roca del Vallès)Sara Colorado (La Roca del Vallès)Dídac Jordà Capdevila (Parets del Vallès)
Jordi Garriga i Molinera (Granollers)Marina Muro Gallart (Granollers)Victòria Izquierdo Brichs (Sabadell)Erik Corella Iglesias (Santa Perpètua de Mogoda)
Mireia Caballé (Montmeló)Meritxell Collazos Sola (Barcelona)Cristina Angel Torras (Montmeló)Pol Altayó Isern (Santa Perpètua de Mogoda)
Sabina Vidal Navarrete (Marata)Sabina Vidal Navarrete (Marata)Roger Gombau Rifà (Parets del Vallès)Fidel Membrive Sola (Les Franqueses del Vallès)
Juan Ramón Martos Castro (Les Franqueses del Valles)Xosé Domingo Lombao Otero (Granollers)Jordi Gràcia Gasol (Barcelona)Maria de Riba Soler (Granollers)
Clara Grífol (Sant Celoni)Jorge Clavero (Barcelona)Jordi Salabert (Parets del Valles)Faust Pagès i Isus (Granollers)
Carme Salvans (Sabadell)Núria Vidal de Llobatera i Pomar (Rupià, Baix Empordà)Lluís Artigas Torrents (Sant Boi de Llobregat)Joan Salabert i Loscos (Barcelona)
Joan Pedragosa Armengol (Sant Antoni de Vilamajor)Guifré Bombilà i Murillo (Mollet del Vallès)Paula Moyano Cuenca (Granollers)Francesc Cuevas Perez (Granollers)
Raül Mulas Capuz (Castellar del Vallès)Juan Antonio Oña Hidalgo (Parets del Vallès)Anna Jacas Benages (La Garriga)Mercè Prat Perpinyà (Sant Pere de Vilamajor)
Arnald Morató Gutierrez (La Garriga)Alejandro Almansa (Santa Perpètua de Mogoda)Jordi Pagès (Granollers)Montse Fortún Tutusaus (Rubí)
Mario Castro Latorre (Canovelles)Lluc Vinyes Pelàez (Figaro)Bartomeu Mas i Ginesta (La Garriga)Tito Gomez Fuste (Bigues i Riells)
Irene Puig Rocher (La Garriga )Fco. Javier Alarcón Almazor (Granollers)Sílvia Alberch (Granollers)Joan Anfrns i Palau (Vilassar de Mar)
Laia Pérez Sorribes (Granollers)Aleix Benavent Torres (Cardedeu)Jordi Vidal (La Garriga)Marc Estalella Puigdollers (Cardedeu)
Esteban Martinez Brao (Lliça d'Amunt)Berta Junqueras (Granollers)María José Boix Fonollosa (Granollers)Emili Legaz Egea (Sta Eulàlia de Ronçana)
David Vidal Martínez (Santa Eulàlia de Ronçana)Baptista Silanes Poderoso (Mollet del Vallès)Alba Alcázar i Mas (La Garriga)Albert Biescas (Mollet del Vallès)
Maite Gasco Encinas (Santa Eulàlia de Ronçana )Héctir Alba Molina (Granollers)Montserrat Camps (La Roca del Vallès)Vicenç Viaplana Mula (Granollers)
Francesc Beltràn Lafulla (Barcelona)Xavier Estatuet i Oliveras (La Garriga)Monica Balltondre Pla (Barcelona)Domènec Gombau Torra (08150 Parets del Vallès)
Albert Santaulària Molins (Barcelona)Daniel Garcia Crespo (La Roca del Vallés )Oriol Puig (Granollers)Itziar Müller Aguilar (L'Ametlla del Vallès)
Sandra Saura Mas (Granollers)Rosa Maria Santamaría Pérez (Sant Antoni de Vilamajor)Montserrat Barbancho Galán (Granollers)Raül Valentín i del Valle (Sant Antoni de Vilamajor)
David Sánchez Sánchez (Vilanova del Vallés )Caterina Boixader Castelar (La Garriga)David Fernández (Sant Antoni de Vilamajor )Laura Gonzalez Gutierrez (Granollers)
Carme Masagué Maynou (Parets del Vallès)Alberto Martinez Orenga (Montornès del Vallès)Joana Verdera Font (Montmeló)Victor Naval Altabas (Canovelles)
Ignasi Riu i Valenti (La Garriga)Carles Garcia (Granollers)Joan Mateu i Font (Montornes del Valles)Mireia Núñez Fernandez (Granollers)
Julieta Torrents i Sunyol (La Garriga)Daniel Franco Puntes (Barcelona)Josep Nogués Rovira (Granollers)Àlex Prat Moreno (Granollers)
Francesc Pou Serras (Cardedeu)Noemí Lleixà Cano (Barcelona)Ana Maria Moreno (Granollers)Natàlia Beteta (Barcelona)
Montserrat Palou Moretó (Parets del Vallès)Francisco Aleo Monteagudo (Parets del Valles)Pol Capdevila Barbany (Granollers)Asunción Rosado Cabrera (Granollers )
Òscar Lorenzo Millán (Cànoves i Samalús)Nati Conrado Fernández (Granollers)Elena Hernández del Amo (Banyoles)Albert Perez (Barcelona)
Arnau Guiu (Lleida)Antonio Molina Herrera (Parets del Valles)Marcel Prats Gómez (Barcelona)Alba Martin Trabado (Parets del Valles)
Antonio Torío Fernández (Parets del Vallès)Carolina Simón Sanchez (Parets del Valles)Toni Ribas (Barcelona)Carme Raya Peña (Parets del Vallès)
Nadia Molina Moreno (Parets del Valles)María Moreno García-Doncel (Parets del Vallés)Sònia Puig Canet (Parets del Vallès )Noelia Gutiérrez García (Mollet del Vallés)
Maricarmen Tejedor Zamora (Parets del Valles )Eva Aybar Boguñá (Parets del Vallès)Francisco Puso Soto (Parets del Valles)Albert Sanjosé Marquino (Parets del Vallès)
Esteve Tua Font (Parets del Valles)Dolors Ortega (Parets del Valles)Sergi Turiella Gómez (Sant Boi de Llobregat)Antonia Puso Soto (Parets)
Manel Romero Conejo (Canovelles)Teresa Madrid Ventura (Granollers)Maure Luís i Enrech (Granollers)Francesc Salvador Navarro (St Antoni de Vilamajor)
Emma Núñez Ruiz (L'Hospitalet de Llobregat)Bernat Pratginestós i Blasco (Palou)Joan Pons Solé (La Canonja)Marta Girbau Miralles (Cerdanyola del Vallès)
Júlia Wachs Glubocko (Barcelona)Rafael Pi i Subirana (Granollers)David Homedes Moradell (Granollers)Helena Paricio Valls (Santa Eulàlia de Ronçana)
Mª José Boix Fonollosa (Granollers)Júlia Benito Cobeña (Granollers)Tania Peñas Polo (Barcelona)Sandra Manzanares Laya (Granollers )
Àngels Blasco i Delcor (Òrrius)Jose Doñate i Royo (Òrrius)José David Carrés Ruiz (Granollers)Ana Aranda Castán (Granollers)
Aleix Riera Brutau (Granollers)David Morella Carrió (Granollers)Julio Cesar Gomez Navarro (Cerdanyola del Vallès)Xavier Corominas (Salt)
Dídac Illa Rivera (Mataró)Alba López Ibáñez (Granollers)Roser Vila Sala (Salt)Francesc Riera Granados (Campdevànol)
Fernando Daniel Saz Corcho (Barcelona)Guillem Terradas i Batlle (Girona-Catalunya)Minerva Domingo Padilla (Palau-Solità i Plegamans)Sergio Alonso Cañadas (Granollers)
Kevin Noguera Gutiérrez (Canovelles)Elena Rodríguez Gensana (Sant Celoni)Patricia Rivera (Santa Coloma de Gramenet)Mar Balltondre Pla (Granollers)
Arnau Torras Zamora (Granollers)Francesc Pous Planas (Òrrius)Ferran Puig Bosch (Llerona)Pere Marieges Soucheiron (L'Ametlla del Vallès)
José Szia (Montmeló )Andreu Torres Borràs (Barcelona)Sergi Galocha Castells (Mataró)Oriol Caldito Perarnau (Olesa de Montserrat)
Judith Cobeña Guàrdia (Torroella de Montgrí)Mao Martínez Gómez (El Prat de Llobregat)Silvia Guardiola Palau (Sabadell)Mario Montoya Malo (Mollet del Vallès)
Marina Bosch (Granollers)Ariadna Sanjuan Plaza (Santa Maria de Martorelles)Oriol Monserdà (Mollet del Vallès)Bernat Aranyó Giné (Mataró)
Albert Hirujo Riudor (Sant Esteve de Palautordera)Xavier Romagosa Perez-Portabella (Barcelona)Àlex Rojas i Castillo (Mataró)Marc Comerma (Les Preses)
Cristina Soto Castro (La Torreta, la Roca del Valles)Ignacio Abarca Aparicio (Granollers)David Muntaner (Barcelona)Maria Sagarra Tió (Cerdanyolam del Vallés)
Marta Mora Viegas (Granollers)Sonia Massagué Pedraza (Granollers)Carla Sala Portillo (Sant Celoni)Victor Garcia Buendia (Bigues i Riells)
Xavier Busquets Masuet (Parets del Vallès)Adriana Camacho Mañas (Montmelo)Quim Pérez (Les Franqueses del Vallès)Carlos López Agulló (Sant Esteve de Palautordera)
Joana Mendieta Bret (Barcelona)Laura Camps (Barcelona)Sergio Corcuera Angulo (Barcelona)Enric Roca (Barcelona)
Maria Planas Codina (Cardedeu)Víctor Benlloch Buyó (Barcelona)Remei Genis Pascual (Cardedeu)Joseba Vilalta (Barcelona)
Alberto Cano (Badalona)Maria Helena Vergés Carreras (Barcelona)Albert Selva (Sabadell)Diego Ruiz Segarra (Ripollet )
Rosalina Solé Garcia (Cardedeu)Fernando Monferrer Pérez (Granollers)Solà Guardiola Montserrat (Llinars del Vallès)Christian Cunyat Lochte (Llinars del Vallès)
Maria Josefa Comellas Aznar (Barcelona)Marc Gabarra Beltran (Barcelona)Montserrat Sureda Romero (Barcelona)Vic Cuéllar (Barcelona )
Isabel Carreras Roig (Reus)Ramon Hernandez de Gispert (Barcelona)Júlia Valiente López (Granollers)Silvia Aguilera Casas (Barcelona)
Joan Carles Sallas Puigdellivol (Sabadell)Noëmi Martín Martín (Tarragona)F. Joaquim Estellé Bordes (Barcelona)Agustín Arrebola Bravo (Mollet del Vallès)
Bàrbara Schmitt (La Bisbal d'Empordà)Àngel Soler Espuñes (Terrassa)Blanca (Caldes de Montbui)Josep Maria Nogué Juncà (Caldes de Montbui)
Carmen Simon (Caldes de Montbuii)Jordi Galí i Trullenque (Caldes de Montbui)Joan Cuscó Borràs (Sabadell)Andrea Barbero Sola (Sant Boi de Llobregat)
Bernat Azcona (Tarrega)Elena Fernández (Mislata)Pepi Noguero Núñez (Caldes de Montbui)Frederic Roig i Gil (Caldes de Montbui)
Clara Agut Canyameres (Caldes de Montbui)Maribel Sanz Burgos (Caldes de Montbui)Mireia Calvet Navarro (Sabadell)Eric Aras Serrano (Barcelona)
Enric Castellà (Mataró)Francesc López Arias (Sant Pere de Ribes)Vanessa Zambrano (Barcelona )Josep Pericas Masip (Cardedeu)
Maria Teresa Navarro Rueda (Les Franqueses del Valles)Francesc Torres Torres (Caldes de Montbui)Ruth Bau Codina (Sant Quirze de Besora )Sergi Borrull Carreas (St Maria de Besora)
Alba Perea (Sant Vicenç de Torelló )Irebe Recarey Colom (Santa Maria de Besora)Maria Vilar Garcia (Roda de Ter)Ariadna Fajula Masramon (Orís)
Anna Maria Leus Sendra (La Garriga)Gerard Pla Cadafalch (Terrassa)Joan Arenes Miquel (Granollers)Javier Mulero (#stoppdugranvia L'Hospitalet)
J.L S.G (Hospitalet de Llobregat)Jordi Sala i Dosaigües (L'Hospitalet de Llobregat)Jordi Ortiz Salvadó (L'Hospitalet del Llobregat)Jaime Sánchez Blanco (Barcelona)
Nuria Isern Sanchez (Barcelona)Sabine Lettry (Barcelona)Jordi Santanach Vallvé (Barcelona)Berta Llobet (Granollers)
Oriol Moreno Iglesias (Mataró)Ivet Mourelle Fumadó (Cardedeu)Maria Cabra García (Cardedeu)Lila Falguera Ruiz (Cardedeu)
David Escribano (Parets del Vallès)Alba Cano (Sant Adrià de Besòs)Queralt Campàs (Caldes de Montbui)Adrià Jiménez Rodríguez (Caldes de Montbui)
Arnau Vilà Ujaldón (Caldes de Montbui)Ricard Ortega Guillen (Caldes de Montbui)Maria Jose Martinez Ortega (Caldes de Montbui)Xènia Gaspar (Caldes de Montbui)
Annabel Mateos Torres (Caldes de Montbui)Manuel Abel Coedo (Parets del Vallès)Santiago Tornero Muñoz (Santa Coloma de Gramenet)Xavier Valero Gómez (Lliçà d'Amunt)
Angels Perez Mateos (Terrassa)David Conteras (Granollers)Dani Camino Casanovas (Montmeló)Ade Boyle (Barcelona)
Josep Melero Sánchez (Barcelona)Kesia Garcia Rodriguez (Granollers)Aniol Negre (Sant Feliu de Guíxols)Anna Soria i Plans (Granollers)
Luisa Morcillo Bravo (Igualada )Mercè López Salinas (Mollet del Vallés )Daniel Garcia Perez (Montmeló)Núria López Perán (Granollers)
Camino Estrada (Binéfar (Huesca))Elaine Fradley (Caldes de Montbui)Ana Escribano Mesas (Caldes de Montbui)Joan Aureli Martí Boigues (Girona)
Francesc Lopez Arias (Sant Pere de Ribes)Roger López Mañas (Caldes de Montbui)Rosa Montero Terron (Caldes de Montbui)Èlia Camps (Granollers)
Javier Juliá Valera (Granollers)Carlos Ramiro de Rios (Barcelona)Yolanda Delgado Alcántara (Manresa)